Cena Bitcoinów atakuje 15.000 dolarów: Wzrost połączeń łańcuchowych (LINK) i Litecoin(LTC)

Kurs Bitcoinów wydaje się niestrudzony. Po tym, jak w marcu tego roku, w wyniku ogromnych korekt, Bitcoin spadł do 3.500 dolarów, jest obecnie notowany na poziomie 15.200 dolarów, natychmiast po raz pierwszy od kilku lat przekraczając 15.000 dolarów. Jednak inne kryptońskie waluty Bitcoin Billionaire o dużej kapitalizacji, takie jak Binance Coin (BNB) i Chainlink (LINK), musiały zmagać się ze sprzedażą w ciągu ostatnich 7 dni. Jednak w widoku 24-godzinnym, LINK i Litecoin (LTC) są zwycięzcami godziny obok Bitcoina.

W tym artykule przyglądamy się obecnej sytuacji rynkowej i rozwojowi ceny Bitcoinów.

Cena Bitcoinu z dużym impetem

Wspomniałem już o tym we wstępie: od czasu rocznego niskiego kursu wynoszącego około 3.500 dolarów, kurs akcji Bitcoin wzrósł ponad czterokrotnie w ciągu około 8 miesięcy. W chwili obecnej waluta kryptograficzna jest notowana na poziomie 145.200$.

Poniższy wykres przedstawia rozwój sytuacji w ciągu ostatnich 30 dni i podkreśla pozytywny i byczy impet leżący u podstaw największej kryptońskiej waluty według kapitalizacji rynkowej.

Oczywiste jest, że obecne wybory w USA w 2020 roku również spowodowały ponowną niestabilność na rynku. Przy skoku ceny o około 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, cena Bitcoina wzrosła o prawie 1300 dolarów – mierzona w liczbach bezwzględnych.

W wywiadzie dla Forbesa, inwestor i analityk John Kramer skomentował obecną cenę BTC:

Bitcoin odzyskał po bardzo krótkim czasie spadku po selekcji i jest ponownie powyżej 14.000 dolarów. Mimo że nie wiemy jeszcze, co się stanie po wyborach, wielu inwestorów – w zależności od zwycięzcy wyborów – oczekuje dużego pakietu stymulacyjnego. Powinno to przynieść dalsze korzyści Bitcoinowi i jego ograniczonej podaży.

Ponownie, narracja Bitcoin jako cyfrowe złoto jest jasne z ograniczoną podażą BTC na 21.000.000. Liczne tegoroczne działania mające na celu pobudzenie gospodarki i związane z nimi słowo kluczowe “luzowanie ilościowe” sprzyjają BTC.

Krypto waluta jest wspierana przez wiele dużych firm, które obecnie inwestują również w Bitcoin, aby z zyskiem zainwestować część swoich rezerw dolarowych.

Bitcoin dominuje w kryptońskich walutach o dużej kapitalizacji

Mimo, że w ciągu ostatnich 24 godzin inne dziesięć najlepszych krypto walut pokazuje zielone liczby, widzimy inną perspektywę na widok 7 dni.

Podczas gdy Bitcoin widział dwucyfrowe zyski w ciągu ostatnich 7 dni, my widzimy prawie wyłącznie czerwone liczby w innych głównych walutach kryptograficznych.

Cena Bitcoin i 10 głównych walut kryptograficznych

Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK) i Binance Coin (BNB) zostały szczególnie dotknięte sprzedażą w ubiegłym tygodniu. Wymienione wyżej waluty kryptograficzne odnotowują stosunkowo wysokie straty w wysokości 6,28, 4,45 i 7,89 procent. Pomimo obecnych dobrych 24-godzinnych wyników, wyżej wymienione waluty kryptońskie są w trendzie 7-dniowym notowane na czerwono.

Równolegle z tym, dominacja Bitcoinów ponownie wzrasta i podkreśla ich obecną pozycję lidera. Wysoka cena Bitcoinu jest więc wynikiem wielu czynników.

Dywersyfikuj swój portfel za pomocą Bitcoin, Ethereum, akcji, towarów i indeksów

Szukasz godnej zaufania platformy, na której możesz inwestować w wiodące waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), IOTA i inne, jednocześnie różnicując swoje portfolio?

Wtedy nasz zwycięzca testu eToro jest właściwym miejscem dla Ciebie. Tutaj możesz inwestować w różne aktywa lub aktywnie handlować nimi jako CFD. CFD mają tę zaletę, że umożliwiają budowanie długich i krótkich pozycji z dźwignią finansową.

eToro oferuje szeroki wachlarz różnych możliwości inwestycyjnych. Nieważne, czy chcesz inwestować w akcje, waluty kryptońskie, towary takie jak złoto i srebro, indeksy czy waluty. Wielokrotnie nagradzany broker oferuje szeroki zakres różnych aktywów do handlu i daje szeroki wybór wskaźników i narzędzi do analizy wykresu indywidualnie z zintegrowanym web traderem.